sobota, 11 listopada 2023

Rewelacyjny koncert Mroza!


Mrozu to artysta, który z pewnością nie potrzebuje prądu, by wytworzyć energię, o czym przekonałam się na koncercie w Sali Ziemi w ramach trasy MTV Unplugged.

Mrozu przeszedł niezwykłą przemianę. Od skrajnie odbieranych „Milionów monet” wydanych w 2009 roku, po występ na jednej z najbardziej ikonicznych tras koncertowych w historii i stanie się jednym z najlepszych polskich wykonawców XXI wieku. Co ciekawe artysta owe „Miliony monet” nagrał w nowej aranżacji, która odzwierciedla obecny styl i na dobre pozwala rozprawić się z przeszłością, zarazem pokazując ogromny dystans do samego siebie. Sam Mrozu zresztą przyznał, że gdyby nie ten utwór, to nie byłoby go w tym miejscu, w którym jest obecnie. Wykonaniem tym spiął klamrą zbliżające się piętnastolecie działalności artystycznej i jednocześnie zapowiedział, że w przyszłym roku odwiedzi z tej okazji hale, w tym Poznań (oczywiście mam już bilet).

Mrozu, czerpiąc z najlepszych funkowo - soulowo - bigbandowych rozwiązań amerykańskiej popkultury, stworzył muzykę, jakiej w Polsce nie robi nikt inny. Taneczną, energetyczną, pełną emocji i nierzadko bardzo inteligentnych tekstów. Cechuje go też niezwykły profesjonalizm - widać to najlepiej podczas występów na żywo. Nie ma znaczenia, czy występuje dla wielkiej publiki podczas Męskiego Grania, czy na małych imprezach. Zawsze wychodzi i gra koncert tak, jakby miał być ostatnim w jego życiu.


Koncert w ramach MTV Unplugged jest ukoronowaniem jego ciężkiej pracy w ostatnich latach. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Fantastyczna scenografia, która przeniosła nas do amerykańskiego, przydrożnego motelu, nastrojowe oświetlenie, bardzo dobrze zagrany koncert – to zasługa całego fantastycznego zespołu muzyków.

Kontakt z publicznością był fantastyczny. Hit za hitem, do tego niespodzianka w postaci ciekawie zaaranżowanego coveru piosenki Roberta Gawlińskiego „Nie stało się nic”.

Nic dodać, nic ująć. Rewelacyjny koncert.

Dzięki Basiu za idealnie trafiony urodzinowy prezent! Zresztą Ty wiesz!

 

Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz