O nas!

Małgosia o Kasi

Trochę rozważna, trochę romantyczna… Całe swoje dzieciństwo mieszkała w szkole i na lekcje docierała w kilka sekund. Kim mogła zostać? Oczywiście nauczycielką, ale nie taką zwykłą nauczycielką, tylko pasjonatką teatru i znawczynią kultury popularnej. To ona, pracując z dziećmi i młodzieżą, założyła szkolne koło „POPkulturalne rozmowy...", by śledzić zmiany jakie następują wokół w dziedzinie języka, mediów  i sztuki. Nie opuszcza ze swoimi uczniami żadnej premiery w poznańskich teatrach. Współpracując ze swoim ukochanym wydziałem - Filologią Polską i Klasyczną na UAM, pokazuje swoim uczniom poważne oblicze humanistyki, a studentom jak ciekawie i efektywnie uczyć młodych ludzi.Kasia o Małgosi

Nauczyciel zaprzeczający tezie o spoczywającym na laurach nauczycielu dyplomowanym. Wszystkie jej pomysły realizowane są w sposób przemyślany, a niestandardowe projekty dopięte na ostatni guzik. Wymagająca i cierpliwa, ironiczna i empatyczna. Zwolenniczka podmiotowego traktowania ucznia, oczytana w nowoczesnych metodach nauczania. Opiekun gazety EksPress szkolny" i Samorządu Uczniowskiego, zainicjowała akcje Wielki powrót książek do biblioteki" oraz czytanie bajek wśród najmłodszych. Prywatnie mama dwóch córek, miłośniczka scrapbookingu i wypoczynku na kamienistych chorwackich plażach.


Jesteśmy nauczycielkami w Zespole Szkół  z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu.
Od początku wspólnej pracy tworzymy zgrany duet, realizując wspólne projekty i pomysły, m. in. koordynując współpracę z WFPiK UAM, tworząc szkolną gazetę oraz organizując niestandardowe imprezy szkolne.

Nasza praca jest naszą pasją, którą chcemy się z Państwem podzielić :-)