niedziela, 28 stycznia 2024

Informacja zwrotna na koniec semestru


Koniec pierwszego semestru, gdy do końca roku szkolnego jest jeszcze dużo czasu na poprawę przez uczniów swojego nastawienia do nauki, to dobry moment na napisanie uczniom informacji zwrotnej, krótkiej spersonalizowanej wiadomości. Tak, poświęciłam na to ponad 2 godziny w  sobotę. Uważam jednak, że warto.

Nauczyciel dba w ten sposób o to, by uczniowie utrzymywali i poprawiali swoje wyniki. Daje im możliwość wglądu w to, w jakim kierunku podążają. Pomaga im w rozumieniu tego, które zachowania są efektywne, a które warto wyeliminować.

Dla mnie ważniejsze jest jeszcze coś innego – budowanie relacji.

Dzięki dobrze przekazanej informacji zwrotnej uczeń ma poczucie bycia ważnym dla nauczyciela. Uczy się również przekazywać swoje odczucia w poszanowaniu dla drugiej osoby.


Moim zdaniem komunikaty zwrotne są potrzebne. Wzmacniają i pomagają się rozwijać. Otwieranie się na informacje zwrotne sprawia, że relacje odznaczają się większym zaufaniem. Sprawia to, że łatwiej się ze sobą współpracuje i łatwiej rozwiązują problemy. Muszę popracować nad tym, by uczniowie nie bali się przesyłać takich informacji do mnie. 

 

Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz