piątek, 15 marca 2019

Konferencja mitologiczna z bogami greckimi i innymi bohaterami mitologicznymi


Mity to teksty bardzo lubiane przez uczniów, zwłaszcza, że ogromną popularnością cieszą się książki Ricka Riordana o tej tematyce - „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” (seria powieści dla młodzieży, których bohaterem jest nastoletni Percy Jackson, współczesny amerykański chłopiec i jednocześnie syn greckiego boga Posejdona).
Na zakończenie rozmów o mitologii zorganizowałam w klasach 5 konferencję prasową.

Każdy uczeń przygotował się do odegrania roli wylosowanego boga greckiego lub bohatera mitologicznego (strój, atrybuty) i odpowiedzi na zadawane mu przez klasę pytania. Musiał więc dowiedzieć się o swoim bogu (bohaterze) jak najwięcej, doskonale znać dotyczący go mit. Ponadto każdy przygotował  pytania do pozostałych uczestników konferencji.

Na konferencji obecni byli: ZEUS, HERA, HERMES, HADES, DEMETER, POSEJDON, HEFAJSTOS, AFRODYTA, ARTEMIDA, APOLLO, ARES, ATENA, PERSEFONA, SYZYF, HERAKLES, TEZEUSZ, ARIADNA, DEDAL, IKAR, PROMETEUSZ, ORFEUSZ, EURYDYKA.





Herakles, Zeus, Hades

Ikar, Posejdon, Dedal

Ariadna, Hera, Eurydyka

Persefona, Afrodyta, Atena

Tezeusz, Hefajstos, Prometeusz
Ares, Orfeusz, Dedal 


Posejdon, Hades, Ares, Ikar

Syzyf, Syzyf, Hefajstos, Orfeusz

Dedal, Tezeusz, Herakles, Posejdon, Prometeusz

Zeus, Apollo, Afrodyta

Eurydyka, Atena, Artemida, Hermes

Demeter, Hera, Persefona


Drama to niekonwencjonalna metoda służąca wszechstronnemu rozwojowi uczniów. Rozwija samodzielność w myśleniu i kreatywność, uzdolnienia artystyczne, w tym aktorskie i literackie. Zmusza do samodzielnego dochodzenia do wiedzy.

Myślę, że lekcja pozwoliła utrwalić wiedzę mitologiczną, a przede wszystkim, że bardzo podobała się uczniom.

Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz