piątek, 23 sierpnia 2019

„Pomoc domowa” Wrocławskiego Teatru Komedia na Placu Kolegiackim


Jak co roku w wakacje Miasto Poznań oraz Teatr Muzyczny organizują akcję Teatr#NaWolnym. W tym roku udało mi się zdobyć bilety (a to trudna sprawa) na spektakl „Pomoc domowa” Wrocławskiego Teatru Komedia.

Spektakl to typowa farsa, komedia, przy której uśmiałam się do łez. Zdrada małżeńska, kłamstewka małe i duże i w tym wszystkim  niesamowita Nadia – pomoc domowa, która swoją bujną wyobraźnią, spontanicznością i umiejętnością szybkiej reakcji uratowała wszystkich z opresji. Reżyserem spektaklu na podstawie sztuki Marca Camolettiego był Wojciech Dąbrowski, który zagrał również jedną z głównych ról – pana domu Maksa. W postać Oli wcieliła się Katarzyna Skoniecka, Mają była Ilona Janyst, a Markiem Kornel Sadowski. Każdy z aktorów stanął na wysokości zadania, wykreował postać pełną komizmu (sytuacyjnego i językowego), niebanalną i po prostu… śmieszną.
„Pomoc domowa” Marca Camolettiego to umiejętnie zaadaptowany przez Bartosza Wierzbiętę tekst, dobrze wyreżyserowana całość, dynamicznie zagrana, z idealnie dobranymi do ról aktorami, świetnymi kostiumami Zofii de Ines, które nadają charakter każdej z postaci. Do tego dowcipnie zarysowani bohaterowie, wartka akcja, trafny humor sytuacyjny. Przedstawienie trzyma poziom od początku do końca.

KasiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz