czwartek, 17 czerwca 2021

List do uczniów na koniec roku szkolnego

 Kochani moi uczniowie!

Walt Disney mawiał: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz tego dokonać”. Marzcie więc i dokonujcie rzeczy niemożliwych. Miejcie odwagę być kreatywnymi i wytrwałymi, wystarczy bowiem w odpowiedni sposób pokierować swoimi umiejętnościami i wykorzystywać mocne strony, by osiągnąć naprawdę wiele! I nie martwcie się, że ktoś z Was nie otrzymał świadectwa z wyróżnieniem.

Pamiętajcie, że Thomas Edison, jeden z największych wynalazców w historii świata, był zawsze najgorszym uczniem w klasie. Adam Mickiewicz czuł wstręt do kaligrafii. Myliły mu się litery i z tego powodu powtarzał trzecią klasę. Bajkopisarz Hans Christian Andersen nigdy nie nauczył się poprawnie pisać. Leonardo da Vinci był dyslektykiem, ale swoim rozumem prześcignął epokę, w której żył o kilkaset lat! Einstein w szkole podstawowej też nie był prymusem, a Steve Job skończył tylko szkołę średnią.

Nigdy więc się nie poddawajcie, bo świat czeka na Wasze dokonania! Mierzcie wysoko, stawiajcie sobie ambitne cele, pracujcie na miarę swoich możliwości, ale nie dla oceny, ale dla siebie.
Pięknych wakacji!


Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz