czwartek, 21 kwietnia 2022

Wiersze Michała Rusinka - adaptacja teatralna

 

Dziś o postępach teatralnych mojej klasy, która połknęła bakcyla i przygotowała przedstawienie na podstawie „Wierszyków domowych” M. Rusinka. Dokonałam wyboru najbardziej zaskakujących wierszy z całego tomu i przygotowałam prostą adaptację.

https://www.youtube.com/watch?v=5gBMe_ihr_Y

Zaangażowanie wszystkich nie było łatwe, ale założyłam, ze każdy powinien spróbować swoich sił, dlatego każdy z 30-osobowej klasy miała szansę zaistnieć na scenie.

Okazało się, że w sieci pełno jest odgłosów domu, urządzeń domowych i można nimi poprzeplatać przygotowane wiersze. Spektakl składał się z krótkich etiudek, które bazowały na żartobliwym tekście Rusinka, talencie aktorskim, odgłosie płynącym z tła i rekwizycie.Ogromnym walorem wierszy Rusinka jest ukryty w nich sentyment dla dawnych czasów. Rusinek często wspomina poprzednią epokę z brelokami do kluczy, pierwszymi pralkami automatycznymi, wyklejanymi albumami. Dla moich uczniów był to przyczynek do wielu pytań, dla przedstawicieli starszego pokolenia na scenie (nauczyciele) powód do uśmiechu.Małgosia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz