środa, 26 października 2022

Jakim znakiem zodiaku są bohaterowie "Lalki"?

 

Podsumowaniem pracy dotyczącej charakterystyki bohaterów „Lalki” w III klasie LO była zabawa związana ze znakami zodiaku. Uczniowie wybierali, który znak zodiaku najlepiej pasuje do danego bohatera. Czy Wokulski to byk ze względu na swoją pracowitość, a może lew ze względu na skrywanie prawdziwych emocji? Zdania były podzielone.

Izabela Łęcka to według uczniów ceniący niezależność strzelec lub bliźnięta dążące do tego, by być zawsze w centrum uwagi. Rzecki z kolei to typowy koziorożec – racjonalista oraz wierny przyjaciel - skorpion. Oczywiście licealiści musieli przywoływać odpowiednie sytuacje z lektury i tym sposobem utrwalili wiedzę z lektury. Polecam - lekcja naprawdę się udała.

 

 

ZNAKI ZODIAKU

Baran

Barany mają prostą zasadę: ŻYJE SIĘ RAZ. Potrafią być bardzo lekkomyślni, ale również i kreatywni. Dzięki czemu potrafią przeżyć niesamowite przygody, ale też czasem spotykają ich przez to opłakane konsekwencje. Wpadają na bardzo oryginalne pomysły i rozwiązania.

 

Byk

Cechuje ich duża cierpliwość oraz pracowitość. Pomaga im to bardzo w dążeniu do celu. Potrafią cieszyć się swoim życiem, jednak najbardziej zależy im na bliskości od drugiej osoby. W związku potrafią być bardzo romantyczni oraz namiętni.

 

Bliźnięta

Stawiają w swoim życiu na oryginalność oraz podążają za emocjami. Potrafią dostosować się szybko do panującej sytuacji. Są bardzo towarzyskie, ale to właśnie one uwielbiają być w centrum uwagi!

 

Rak

Mają wrodzone umiejętności negocjatorów. Dzięki czemu idealnie sprawdzą się w pracach opartych o sprzedaż. Ponadto posiadają naprawdę dobry gust, kochają rywalizację z innymi.

 

Lew

Nazwa znaku wskazuje na posiadania cech prawdziwego przywódcy. Z natury są przyjaźni dla innych, lecz większość prawdziwych emocji skrywają w sobie. Rzadko kiedy potrafią się otworzyć przed drugim człowiekiem. Lubią stawiać czoła problemom i wymagającym wyzwaniom.

 

Panna

Osoby spod znaku Panny dbają o każdy szczegół w swoim życiu, są bardzo pedantyczni. Szybko uczą się nowych rzeczy oraz cechują się niesamowitą dokładnością w swojej pracy. Dzień zawsze zaczynają od najcięższych zadań do wykonania.

 

Waga

Idealnie panują nad swoimi emocjami. Zachowują również znaczący dystans w relacji z innymi. Osoby te są bardzo pomocne oraz cechuje ich bezstronność, dzięki czemu są bardzo szczere w rozmowie.

 

Skorpion

Specyficzne poczucie humoru, zdecydowanie oraz cynizm. To właśnie najlepiej opisuje skorpiona. Dla nich wszystko jest albo czarne, albo białe, nie ma nic pośrodku. Są bardzo wiernymi przyjaciółmi, a każdą zdradę rozpamiętują przez długi czas.

 

Strzelec

Nie potrafi długo być w jednym miejscu. Uwielbiają przygody oraz podróże. Kochają sporty ekstremalne, nie boją się ryzykować. Nienawidzą tylko jak, ktoś mówi im, co mają robić. Cenią sobie bardzo w życiu niezależność.

 

Koziorożec

Szybko podejmują decyzje. Bardzo szybko również inicjują konkretne działanie, dlatego mogą często cieszyć się z imponujących wyników w swojej pracy. Są z reguły racjonalistami, którzy cenią sobie logiczne myślenie u innych.

 

Wodnik

Typowi ekstrawertycy, wszędzie jest ich pełno. Chętnie angażują się w projekty grupowe oraz akcje społeczne. Rządzi nimi niesamowity zapał do pracy, dlatego też bardzo trudno jest ich okiełznać. Nienawidzą monotonni.

 

Ryby

Mają dar do pomocy innym osobom. Ponadto posiadają świetną intuicję oraz są bardzo empatyczni. Potrafią postawić się w sytuacji drugiej osoby i dawać skuteczne rady, aby jej pomóc.

  Kasia 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz