piątek, 5 kwietnia 2024

"Apetyt na czereśnie" i nadal apetyt na teatr!

 

Kolejny spektakl, kolejne refleksje, kolejne dobre emocje. „Apetyt na czereśnie” to najnowsza produkcja Teatru Muzycznego. 

A – Aktorzy na najwyższym poziomie. Katarzyna Tapek i Radosław Elis w roli zagubionych, jednocześnie bliskich (sobie) i rozczarowanych (sobą) ludzi spisali się doskonale. Wokalnie, aktorsko, tanecznie. Wiele odsłon - Księżniczka i Rycerz na studenckim balu, Mężczyzna i Monika w barze, Kobieta i Wojciech jadący oplem – każda wyjątkowa. Klasa!


Fot. Dawid Stube

P – Przedpremiera. Udział w takim spektaklu to prawdziwa gratka dla fanów teatralnych. Spektakl grany dla publiczności po raz pierwszy, ale jeszcze bez całej medialnej otoczki towarzyszącej premierze.

E – Emocje. Było ich naprawdę sporo. Dwoje ludzi przepełnieni słodko – gorzkimi refleksjami o swoim życiu, związkach, popełnionych błędach. Nie brakuje jednak uśmiechów, serdeczności. Bohaterowie mieli okazję być sobą, wygadać się, próbować zrozumieć. To błyskotliwa opowieść o miłości, zazdrości i zdradzie, o tym co buduje, a co niszczy, a także o zwykłych, codziennych sprawach.

T – Tekst. Agnieszka Osiecka to ikona. Spektakl złożony z jej tekstów to prawdziwie poetycka uczta. Słowa prawdziwe, metafory obrazowe, a przesłanie kłujące w serce. Jej fotografie wyświetlane w multimedialnych aranżacjach sprawiły, że było czuć jej obecność i charyzmę przez całe przedstawienie.

 


Y – yyyyy. W tym miejscu warto wspomnieć o osobach zaangażowanych w „Apetyt na czereśnie”. To spektakl z muzyką Macieja Małeckiego, reżyserem jest Grzegorz Chrapkiewicz, kierownictwo muzyczne objął Jakub Kraszewski, choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska-Damięcka, scenografię i kostiumy wykonała Anna Chadaj, a projekcje stworzył Maciej Białek.

T – Teatr. Nieodłączna część mojego życia. Ten spektakl był dla mnie chwilą oddechu od ostatnio bardzo intensywnego czasu. Spektakl spokojny, nostalgiczny. Idealny na randkę, ukojenie po ciężkim dniu. Warto!

 

Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz