niedziela, 3 kwietnia 2016

Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci - Podróżując z Nelą…

W  Międzynarodowym Dniu Książek dla Dzieci polecamy razem z moją córką, Nadią, serię książek o podróżach Neli wydanych przez Burdę National Geografic Polska. 

Sympatyczna Nela ma 8-9 lat, podróżuje po świecie, nagrywa filmy, relacjonuje swoje przygody w książkach. Razem z nią można zwiedzić w Afryce - Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię, w Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję i Filipiny, w Ameryce Południowej – Peru, Boliwię i Chile. Ten fascynujący świat podróży udokumentowany jest zdjęciami, ciekawymi opowieściami o zwierzętach i ludziach, które można było tam spotkać.
 Książki są pięknie wydane. Kolorowe, pełne zdjęć, map i ciekawostek. Operują różnorodną czcionką tak, by ułatwić czytającemu dziecku wychwytywanie nowych informacji. Są „książkami wielokrotnego użytku”, powraca się do nich z przyjemnością, za każdym razem dostrzegając nowy element wiedzy bądź refleksji. Ważne jest to, że narratorka – Nela opowiada o wszystkim swoim naturalnym językiem, a jej zdziwienie i zaskoczenie podczas podróży jest autentyczne. To bardzo przekonuje  jej rówieśników i stąd duża popularność książek.
Nadia ma w swojej kolekcji 4 relacje z podróży oraz wydany dodatkowo Kurs poszukiwacza przygód – Zabawy z Nelą. Czeka na kolejne książki z  niecierpliwością.              

                                                 Małgosia (mama ośmioletniej Nadii)     
                 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz