piątek, 26 maja 2017

V Noc Teatrów za nami!

Teatr uczy nas żyć, życie nas uczy udawać.

Małgosia: Kolejna edycja, tym razem V Nocy Teatrów w XXV LO za nami. Było jak zwykle bardzo ciekawie, różnorodnie a przede wszystkim sympatycznie. Na scenie i widowni zebrali się prawdziwi entuzjaści sztuki teatru. Wymiana doświadczeń, obserwacja tego, co robią inne szkoły jest dużą inspiracją.

Kasia: Byłyśmy na wszystkich Nocach… Zawsze chętnie tu wracamy. Ta impreza na stale wpisała się do naszego kalendarza. Zgodnie też możemy przyznać, że z roku na rok wzrasta poziom wystawianych spektakli.Małgosia: Dużą niespodzianką był dla mnie spektakl Gimnazjum nr 54, który reprezentował teatr formy, przedmiotu. Aktorzy przedstawienia „O nowych Wojciecha dziełach, jego męczeńskiej śmierci i wdowim groszu” w bardzo konsekwentny i zdyscyplinowany sposób prowadzili akcję a ich gra była jak zapisana na partyturze muzyka. To moja nagroda dla całego zespołu oraz pracy reżyserskiej Leszka Chojnackiego i Haliny Tomaszewicz.Kasia: Ten spektakl również przypadł mi do gustu. Wszystkie zespoły były dobrze przygotowane, w każdym przedstawieniu było coś charakterystycznego – rekwizyt, uśmiech aktorki, przystojny aktor, dobra muzyka….


Małgosia: Nagrodę publiczności otrzymała aktorka XXV LO - Alicja Helfojer -  za rolę żony Piotra Oheya w spektaklu „Męczeństwo Piotra Oheya”, ale dla nas było wiele aktorskich perełek w rolach drugoplanowych. Rewelacyjni byli Jaś Ohey, Poborca, Sekretarz, który ma ogromne możliwości głosowe. 


Kasia: Przegląd potwierdził  geniusz Mrożka i niewyczerpywalne pokłady uniwersalizmu w jego dramatach. Zespoły XXV LO stawiają na Mrożka i nie mylą się ani razu. Pamiętamy ubiegłoroczne fragmenty „Emigrantów”.

Małgosia: Gratulujemy organizatorom kolejnej udanej edycji, teatralnej atmosfery i wysokiego poziomu przedstawionych spektakli. Gratulujemy wszystkim zespołom pomysłów, talentów, odwagi stawania na scenie.


Kasia: I jeszcze na koniec…

My też…

Lubimy stare kobiety
brzydkie kobiety
złe kobiety

są solą ziemi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz