sobota, 3 czerwca 2017

Polonistyczne gry planszowe

Kiedy gimnazjaliści są już po testach, znalazł się w końcu czas na twórcze i kreatywne działania. Jednym z nich było wykonanie polonistycznej gry planszowej.

 W myśl ważnej zasady, by uczyć się od siebie nawzajem, uczniowie pracowali w grupach. Praca została podzielona na kilka etapów – od pomysłu aż do wykonania. Warunek był jeden – gra musiała dotyczyć języka polskiego. Jednak czy będzie to literatura, gramatyka, ortografia, znajomość kultury, sztuka – to zależało już od jej wykonawców.

Efekt był bardzo zadowalający. Powstały gry inspirowane teleturniejem „Jeden z dziesięciu”, grą „5 sekund”, „Piotrusiem”, ale był też nowatorskie pomysły. Gry zostały oczywiście przetestowane, a teraz trafią do szkolnej świetlicy, by w myśl zasady „Bawiąc – uczyć”, służyły młodszym uczniom naszej szkoły.Kasia
3 komentarze:

  1. Ciekawy artykuł. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  3. W sumie o takiej grze jeszcze nigdy nie miałem okazji słyszeć, ale muszę przyznać, że ja lubię na ogół bardzo gry planszowe. Całkiem niedawno czytałem również o grach z https://modino.pl/_blog/389-Gry_od_Alexandra_-_kojarzycie_je_ze_swojego_dziecinstwa.html i bardzo fajnie, że mogę je znowu kupić.

    OdpowiedzUsuń