środa, 29 listopada 2017

„13 powodów, aby posłuchać Jay Ashera…”

Zainspirowana czytelniczymi wyborami moich uczniów, już dawno sięgnęłam po „13 powodów” Jay Ashera. Z zaciekawieniem obejrzałam również serial wyprodukowany przez platformę Netflix.

Dziś z kolei uczestniczyłam w konferencji „13 powodów, aby posłuchać Jay Ashera…”, w której uczestniczył sam autor tego międzynarodowego bestsellera. Spotkanie prowadziła Anna Misztak – redaktorka naczelna portalu lubimyczytac.pl, natomiast wybrane fragmenty przeczytał aktor Teatru Nowego – Paweł Binkowski.

Książka Jaya Ashera „13 powodów” wydana przez Dom Wydawniczy REBIS, a także serial na jej podstawie produkcji Netflixa wzbudzają ogromne emocje. Historia Hannah Baker nagrana na trzynastu kasetach opowiada o ukrytym bólu i osamotnieniu. Samonapędzająca się spirala zdarzeń prowadzi do samobójczej śmierci. Clay Jensen, który słucha opowieści, kiedy jest już za późno, by coś zmienić - przekonuje się jak to jest być jednym z powodów czyjejś tragicznej decyzji.Spotkanie stało się okazją do dyskusji, czy warto polecać książkę młodzieży. Odpowiedź nauczycieli była jednoznaczna – warto, a nawet trzeba! I to z wielu względów. Po pierwsze dydaktyczny charakter, przyczynek do rozmowy o problemach młodych ludzi. Z drugiej strony, w dobie „nieczytania”, książka, którą młodzi ludzie czytają z własnej woli, to doskonałe narzędzie dla nauczyciela, który powinien zrobić wszystko, by uczniowie sięgnęli po następne pozycje.

KasiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz