piątek, 21 grudnia 2018

Wielki kalendarz adwentowy klasy 5a


Już po raz drugi rodzice z mojej klasy 5a przygotowali wielki kalendarz adwentowy, który umilił uczniom grudniowe dni w szkole. Każdego dnia na uczniów czekała niespodzianka. 
 Były oczywiście słodkości, drobne gadżety (smycze, długopisy), domowe pierniczki, ozdoby na choinkę, własnoręcznie wykonane zakładki do książki, świąteczne skarpety – kolorowanki, a nawet kalkulator. Tak naprawdę nie ważna była zawartość – piątoklasiści cieszyli z najdrobniejszego cukierka. Liczył się pomysł, niespodzianka, fakt, że wiele klas nam pozytywnie zazdrościło.
Ponadto pięć razy, zamiast prezentu, klasa miała do wykonania zadanie związane z jakimś przedmiotem.
  1. Język polski – notatka myślograficzna o wybranej kolędzie.
  2. Geografia – odszukanie wartościowych ofert edukacyjnych, kulturalnych i sportowych, z których można skorzystać zimą. Wykonanie plakatu (zachęcenie do odwiedzenia tych miejsc, zaplanowanie trasy dojazdu z miejsca zamieszkania – czas przejazdu, nr autobusu itp., zaznaczenie wybranego obiektu i trasy na mapie Poznania).
  3. Język angielski – własnoręcznie wykonana kartka świąteczna z życzeniami po angielsku.
  4. Historia – wspomnienie bliskich osób związane z Bożym Narodzeniem w trudnych czasach PRL -u , dowolna forma np. wywiad.
  5. Plastyka/technika – wykonanie ozdób świątecznych na bazie SZYSZKI – ozdoby były sprzedawane na kiermaszu – wsparcie wolontariatu. 
Za wykonanie zadania uczniowie otrzymywali dodatkową ocenę z danego przedmiotu i uznanie prowadzącego, natomiast Ci, którzy wykonali wszystkie zadania, po świętach otrzymają dodatkową niespodziankę. A warto dodać, że takich osób jest sporo!

Jednocześnie w naszej sali 24 powstawał kalendarz dokumentujący każdy dzień. Na tablicy korkowej przyczepialiśmy poszczególne zadania lub zdjęcie upominków. Kalendarz stał się świąteczną ozdobą klasy.Dziękuję wszystkim rodzicom zaangażowanym w akcję. Piątoklasiści byli naprawdę szczęśliwi!
Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz