niedziela, 30 grudnia 2018

Mural dla Kory


Może to idealny tekst na koniec starego roku i początek nowego. Powstał przepiękny mural poświęcony Korze na Nowym Świecie 18/20 w Warszawie.
 Niezwykły, charyzmatyczny jak sama Kora. Zaprojektował go grafik Bruno Althamer. Portret Kory częściowo zakryty jest przez kasztan. Konary drzewa zostały przerysowane i są wiernym odwzorowaniem grafiki cieni na ścianie. W projekcie twórcy kasztan w zależności od pory roku ma nadawać wizerunkowi piosenkarki odmienny wygląd. Raz bardziej tajemniczy, poetycki, raz agresywny, hipisowski. Jedność drzewa i osoby ma swoje źródła w poglądach i stylu życia artystki.

Napisałam kiedyś o Miłoszu, że wybiera konwencję, która wspiera, bo miałam na myśli konsekwentny wybór przez poetę formy piosenki do niełatwych treści poetyckich.W tym wypadku jest podobnie. Forma muralu Bruno Althamera pogłębia wszystkie treści jakie kryje w sobie osobowość Kory. Warszawiacy zaciekawieni obrazem zastanawiają się, jaki przyjmie kształt na wiosnę, w lecie. Czekają na to jak na nową piosenkę Kory, nowy jej występ.


Małgosia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz