wtorek, 3 grudnia 2019

Koncert „The Best of…” – Teatr Muzyczny ma magię i styl


Tym razem wyruszyliśmy z Teatrem Muzycznym w muzyczną podróż, zmierzając do wielu niezwykłych miejsc, takich jak wnętrza Opery Paryskiej czy gwarnych ulic Londynu.


Dotarliśmy też do słonecznej Italii czy krajów latynoskich, pulsujących szalonym, niczym nieskrępowanym rytmem. Zwiedziliśmy Manhattan i skąpane w parnej wilgoci miasta dalekowschodniej Azji. Podróżowaliśmy również przez Polskę, wszak w naszym kraju miejsc pięknych nie brakuje. W programie niezwykłego koncertu znalazły się takie utwory jak: „La vie on rose” Edith Piaf, „Yesterday” The Beatles, „All That Jazz” z musicalu Chicago czy „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” zespołu Skaldowie. Dodatkową atrakcją była prezentacja piosenek pochodzących z musicalu o Ignacym Janie Paderewskim, komponowanego specjalnie dla Muzycznego.

Koncert w pigułce:

Typy Kasi:

Zaskoczenie:  Łukasz Brzeziński w utworze „Livin’ La Vida Loca”, teledysk „Paddymania”
Najlepszy utwór: Anita Urban i jej Habanera z „Carmen”, Lucyna Winkiel w utworze z musicalu „Pippin” - „No Time At All”, Agnieszka Wawrzyniak i jej Memory

Najlepsza zapowiedź: Piotr Deptuch (mimo niedziałającego mikrofonu)

Najlepszy tancerz: bezdyskusyjnie Jakub Grzelak (dodatkowe brawa za choreografię do I have the time of my life z Dirty Dancing)

Ulubiona solistka: Katarzyna Tapek, Ewa Kłosowicz

Ulubiony solista: Łukasz Brzeziński, Patryk Kośnicki


Typy Małgosi:

Najlepszy utwór: bezdyskusyjnie piosenki z „Pippina”, które stają się przebojami Muzycznego - song babci „No Time At All” oraz „Magic to do” piosenka wejściowa

Najlepsza zapowiedź: Piotr Deptuch

Najlepszy tancerz: Jakub Grzelak (cieszymy się z jego pomysłów choreograficznych)

Ulubiona solistka: Katarzyna Tapek, Ewa Kłosowicz – świetny duet

Ulubiony soliści podczas tego wieczoru: męskie trio  - Maciej Ogórkiewicz, Włodzimierz Kalemba, Jarosław Patycki
Podsumowując: Doskonała choreografia, wspaniałe głosy solistek i solistów, świetna orkiestra. Na osobną pochwałę zasługuje też chór, balet, cały zespół. Kolejny raz reżyserka – Paulina Andrzejewska pokazała wielką klasę. Tego przedstawienia nie powstydziłyby się największe teatry muzyczne na świecie. Muzyczny ma magię i styl!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz