niedziela, 23 stycznia 2022

„Accantus Live 3” – kolejne marzenie spełnione!


Wszystko zaczęło się od oczarowanego musicalami Bartka Kozielskiego, który postanowił w piwnicy swojego domu stworzyć muzyczne studio. Małymi krokami Studio Accantus rozrastało się o nowych artystów i odniosło niebywały sukces.

Od początku działania studia ich dewizą było pokazywanie słuchaczom, a później również widzom (Accantus to przede wszystkim działalność na YouTube) polskich wersji musicalowych i filmowych utworów. Piosenek, do których albo trudno było dotrzeć, albo których w polskiej wersji językowej w ogóle nie było. Zaczęło się od coverowania istniejących już na rynku tłumaczeń, ale z czasem zaczęło przybywać coraz więcej piosenek, które do tej pory usłyszeć można było w języku angielskim, niemieckim lub francuskim. Accantus słynie więc zarówno z naszych wersji klasyki Disneya (np. „Krąg życia” z filmu „Król Lew”) jak i z wykonań zupełnie współczesnych musicali (np. musicale „Hamilton” czy „Dear Evan Hansen”). Zdarzało się też, że sięgali nawet po muzykę z gier komputerowych (np. polski utwór „Wilcza zamieć” z gry „Wiedźmin 3: Dziki gon”).

21 stycznia miałam niebywałą przyjemność usłyszeć Accantus na żywo. Sala Ziemi zamieniła się na prawie 3 godziny w musicalową scenę.

Małgorzata Chruściel, Kamil Dominiak, Natalia Piotrowska-Paciorek, Paulina Grochowska, Kuba Jurzyk, Sylwia Przetak, Paweł Skiba i Adrian Wiśniewski, a także Accantus Live Band w składzie: Kasia Mazurkiewicz (piano, kierownictwo muzyczne), Artur Rapacz (perkusja), Artur Siejka (bas), Michał Chwała (gitara), Tomek Boruch (gitara), Paulina Kusa/Ala Baranowska (skrzypce), Magdalena Laskowska (skrzypce), Krysia Wiśniewska/Karol Wachnik (wiolonczela) stworzyli coś niesamowitego. Pasja i energia płynęła z każdej piosenki. Było i wzruszająco i zabawnie, o co zadbał sam Kozielski, pełniąc funkcję konferansjera.

To była petarda! Od pierwszych dźwięków po ostatnie zagrane i zaśpiewane nuty! Niesamowicie było mieć takie talenty na wyciągnięcie ręki, słyszeć na żywo wszystkie akompaniamenty i te muzyczne detale, które brzmią tak inaczej w formule koncertowej.

Jeden z koncertowych faworytów:

https://www.youtube.com/watch?v=uEyPERNuTRE

Zresztą każdy to wie – kocham musicale!

Zajrzyjcie, posłuchajcie!

https://www.youtube.com/c/StudioAccantus/videos

 

Kasiafot. Hubert Piechocki 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz