czwartek, 19 października 2017

Debiut pisarski – realizacja marzeń

Zawsze cieszy sukces absolwenta. A tym bardziej sukces związany z  debiutem pisarskim. Nie mogło być inaczej – zorganizowałyśmy spotkanie autorskie!

Przemysław Garczyński to absolwent Wydziału Dziennikarstwa UAM, założyciel bloga 3telnik.pl, pożeracz książek, recenzent nowości wydawniczych na rynku a od dwóch miesięcy autor wydanej powieści kryminalnej pt. „Kelner”. Spotkanie było doskonałą okazją do zadania pytań o drogę do pisarstwa, warsztat pisarski i pomysł na zagadkę kryminalną. Nasi uczniowie dowiedzieli się wiele o tym jak  powstawali główni bohaterowie powieści i czy Poznań jest dobrym miejscem na rozwój historii kryminalnej. Przemysław Garczyński przeczytał fragment swej powieści i rozstrzygnął konkurs na historię kryminalna inspirowaną rekwizytami.

„Kelner” to kryminał, który momentami przekształca się w komedię kryminalną. Pełno w nim nawiązań do popkultury, znanych powiedzonek, innych dzieł. Czyta się go jednym tchem. Ciekawa fabuła, charakterystyczni, rozwojowi bohaterowie… Chcemy więcej! Na szczęście autor zapowiedział kontynuację… Polecamy i celowo nie zdradzamy szczegółów!Kasia i Małgosia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz