poniedziałek, 4 grudnia 2017

„Z Broadwayu do Hollywood 2” – zachwycające show Teatru Muzycznego

To był jeden z najlepszych koncertów w moim życiu. Teatr Muzyczny swoim spektaklem „Z Broadwayu do Hollywood 2” udowodnił, że jest jednym z czołowych teatrów muzycznych w Polsce. Dzięki niemu, w zimny grudniowy wieczór, panowała naprawdę gorąca atmosfera.

Zobaczyliśmy największe przeboje światowych musicali i filmów. Nie zabrakło hitów pochodzących z najnowszych produkcji Teatru takich jak: „Nine”, „Madagaskar - musicalowa przygoda” oraz „Zakonnica w przebraniu”. Pojawiły się również fragmenty spektakli „Evita”, Jekyll&Hyde czy „Skrzypek na dachu”. Ale to dopiero początek. Słuchaliśmy piosenek z „Hair”, „Nędzników”, „Shreka”, „Dzwonika z Notre Dame”, musicalu „Jezus Christ Super Star”, „Passion”, Gorączki sobotniej nocy„Moulin Rouge„Les Miserbales„BurleskiBeatiful - The Carole King MusicaluDream GirlsBodyguardaGrease. Na koniec wybrzmiał hit z filmu  Blues Brothers.

Każdy utwór dopracowany do ostatnich szczegółów. Doskonała choreografia, wspaniałe głosy solistek i solistów, świetna orkiestra. Mój zachwyt wzbudzili m.in. Łukasz Brzeziński, Małgorzata Chruściel, Ewa Kłosowicz, Denisa Jarczak, Łukasz Kocur, Jarosław Patycki, Dagmara Rybak, Katarzyna Tapek, Anita Urban, Seweryn Wieczorek, Lucyna Winkel, Jolanta Wyrzykowska, Maciej Zaruski.

Doskonale w roli konferansjera (a także wykonawcy jednej z piosenek) sprawdził się dyrektor teatru – Przemysław Kieliszewski. Wszystko zagrało idealnie.


Na osobną pochwałę zasługuje też chór, balet, cały zespół. Wśród tancerzy szóstka dla Jakuba Grzelaka. Przyciągał wzrok, zwracał uwagę, każdy jego ruch, gest, mimika twarzy dopracowane były w najmniejszym szczególe. Reżyserka – Paulina Andrzejewska pokazała wielka klasę. Tego przedstawienia nie powstydziłyby się największe teatry muzyczne na świecie.

Dodatkowo podczas spektaklu Dyrektor Kieliszewski ogłosił, że w końcu Teatr doczeka się nowej siedziby, która powstanie na rogu ulic św. Marcin i Skośnej! Na taką wiadomość czekałam od dawna!

Przez cały czas trwania show, nawet na moment nie przestałam się uśmiechać. Moje marzenie – obejrzeć spektakl jeszcze raz!PS Na dodatek miałam przyjemność poznać aktora Mateusza Damięckiego – magia wieczoru trwała bardzo długo!KasiaReżyseria:
Paulina Andrzejewska

Kierownictwo muzyczne:
Piotr Deptuch

Opieka choreograficzna:
Tomasz Manowski

Dyrygent:
Agnieszka Nagórka

Projekcje multimedialne:
Krystian Drywa

Prowadzenie koncertu:
Przemysław Kieliszewski

Zdjęcia - Teatr Muzyczny 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz