piątek, 2 listopada 2018

Magiczne wynalazki – zadanie twórcze po lekturze „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”


„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” to książka, w której główni bohaterowie nie tylko korzystają z wielu wynalazków, ale również sami je tworzą. Są to jednak przede wszystkim przedmioty zdalnie sterowane, skomputeryzowane, elektroniczne.

A czy można stworzyć ciekawy wynalazek z prostych materiałów, ucząc i bawiąc się przy tym jednocześnie? Moi piątoklasiści kolejny raz udowodnili, że dla chcącego nic trudnego.
Praca podzielona została na trzy etapy:
1.      Wypełnienie karty zgłoszeniowej do Biura Patentowego Felixa, Neta i Niki (omówienie pomysłu, zaplanowanie pracy, projekt, rysunek itp.).2.      Wykonanie wynalazku i jego prezentacja.

3.      Wypełnienie karty ewaluacyjnej.Uczniowie stworzyli niezwykłe, zabawne, mniej lub bardziej przydatne, następujące wynalazki:

1.      Podajnik do Tic Taców 3000.2.      Automatyczny zapach do toalety.3.      Magiczny sok „Siorb”, po wypiciu którego zyskuje się nowe siły.
4.      Pistolet laserowy służący do odwracania uwagi przeciwnika.5.      Wielofunkcyjny „jadacz”.6.      „Trzymator” brudnych skarpet.7.      Artystyczne pudełko.

Każda grupa zaprezentowała wynalazek, niektóre zaaranżowały nawet krótkie scenki, eksponujące zalety danego przedmiotu.

Na lekcjach było dużo śmiechu, ale przede wszystkim uczniowie doskonalili pracę w zespołach. W końcu książka Kosika w ostateczności pokazuje, że tylko dzięki innym ludziom i przyjaźni da się coś osiągnąć.

Tworząc wynalazki, każda osoba miała swoje zadanie, gdyby jej zabrakło, cały plan poszedłby na marne. Mam nadzieję, że moi uczniowie zapamiętają, że najważniejsza jest wspólna, solidarna praca.

Kasia

8 komentarzy:

  1. 😀🎎🃏🐸🐸🦅🐥🍅🍒🥦🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🥮🍧🥃🍹🥂🧃🥃🧃🥃🥂🔪🏺🍫🏤🏟🚉🚅🚎🎡🚊🚅🧧🎮🎽🎯🖼🧵🎨🧶🎭🎴🖼🧧🎡🎽🎨🔪🎽🥮🍹🥮🍑🥃🎮🎡🚊🎡🎭🐴🦧🐕🦮🐒🐡🐋🦈🐋🐡🐋🌲🌼🌼🌲🌼🍁🌴🌲🌵☘🍀🌵🌲🌷🌲🌿🌲🍀⚘🌲⚘🍀🌷

    OdpowiedzUsuń
  2. 🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐯🐯🐯🦌🦌🐗🐗🦙🦙🦙🐖🐗🦌🦌🐯🐯🐯🐩🐩🐯🦌🦌🐗🐗🐗🐩🐯🐯🐗🐗🦙🦙🦙🐯🐩🦌🦌🦌🐻🦡🦡🐀🦙🐀🐀🐰🐰🐨🐇🐻🦎🦚🦎🦚🐋🐉🐋🦕🐋🐲🐆🐮🐆🐅🦊🦊🐮🦊🦌🐴🐅🌲🌿🐶🌵🌹🌼🥀🌸🕷🐛🕷🕷🕸🦂🦟🐞

    OdpowiedzUsuń
  3. ¯\_(ツ)_/¯

    OdpowiedzUsuń