piątek, 21 czerwca 2019

Oficjalne rozpoczęcie wakacji!


Rok szkolny 2018/2019 to trudny rok, nie ma zresztą co ukrywać, że strajk to ekstremalne przeżycie – przede wszystkim emocjonalnie. Ale to już minęło. Był to też z całą pewnością czas intensywnej pracy, a co najważniejsze - ciągle miałyśmy (i mamy!) radość z codziennego nauczania.
Wdrożyłyśmy w szkole innowację pedagogiczną „Z widowni na scenę. Możliwości terapeutyczne i profilaktyczne teatru wobec trudności komunikacyjnych młodzieży i zagrożeń cyberprzemocą”, co wiązało się z naszymi konikami – kołem „POPkulturalne rozmowy…” i kółkiem teatralnym, które miało okazję wystąpić na X Festiwalu Teatralnym „Chichot Pegaza”. Był to dla nas ważny rok również dlatego, że obie przygotowywałyśmy ósmoklasistów do pierwszego egzaminu w nowej formule. Jednak z podniesioną głową możemy powiedzieć, że ciężka praca przyniosła efekty. Najważniejsze jednak nie są słupki, procenty i wykresy, ale satysfakcja uczniów i rodziców, a dla nas proste słowa podziękowania. Działo się jak zawsze sporo – próbowałyśmy jak najbardziej urozmaicać lekcje, zachęcać naszych uczniów do wizyt w teatrze, czytałyśmy, dokształcałyśmy się. O wszystkim zresztą pisałyśmy na blogu (choć chciało by się więcej i częściej, ale doba nie chciała się rozciągnąć).


W końcu upragnione wakacje. Na razie jesteśmy jeszcze myślami w szkole – analizujemy wyniki, porządkujemy dokumentację. Ale już za rogiem czeka na nas morze, rower, jezioro, długie poranki z powolnym śniadaniem i… fakt, że: „Nic nie musimy, a wszystko możemy”. Oczywiście na blogu pojawi się nowy wakacyjny cykl. Jaki? O tym już niedługo…

Wszystkim życzymy pięknych wakacji!Kasia i Małgosia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz