czwartek, 25 lutego 2016

Ściąganie krzepi! Pożyteczna ściągawka z nowej literatury dla młodych

W poszukiwaniu inspiracji wybrałyśmy się do Collegium Maius  na wykład gościnny znanej pisarki dla dzieci i młodzieży, Joanny Olech. Chcemy śledzić wybory czytelnicze naszych uczniów, proponować im ciekawe pod względem tematyki i języka książki, stad nasze zainteresowanie tym spotkaniem.
Joanna Olech jest nie tylko autorką i ilustratorką książek dla dzieci, ale także badaczką i recenzentką literatury dla młodych odbiorców. Z wielkim zaangażowaniem i orientacją zaproponowała około 30 pozycji dla dzieci i młodzieży, opisując ich walory, stylistyczne wyróżniki i wartości. 
Najważniejsze dla nas było to, że prawie we wszystkich z omawianych pozycji poruszane są tematy aktualne we współczesnym świecie: rozbicie rodziny, przemoc domowa,  ułomność  i dysfunkcje dziecka. Otrzymałyśmy wiele ciekawych podpowiedzi i długą  listę lektur, o których będziemy was na bieżąco informować.
PS „Dynastia Miziołków" Joanny Olech już od dawna znajduje się na naszej szkolnej liście i doskonale sprawdza się w klasie czwartej.

Kasia i MałgosiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz