sobota, 8 kwietnia 2017

Dlaczego warto chodzić do teatru?

9 kwietnia 2017 r. przypada 260 rocznica urodzin WOJCIECHA BOGUSŁAWSKIEGO ojca polskiego teatru!
 Teatr to niewątpliwie nieodłączny element naszego życia. Staramy się być na bieżąco z poznańskim repertuarem (a i tak brakuje czasu i ….pieniędzy), śledzimy co dzieje się w znanych teatrach w Polsce. Teatralną pasją zaraziłyśmy naszych uczniów poprzez „POPkulturalne rozmowy….” i koło teatralne, które przygotowuje swoją pierwszą premierę.

W teatrze już od pierwszych kroków czuć w powietrzu niezwykłą atmosferę tajemniczości, wyjątkowości i kultury zamiast popcornu i wszechobecnej komercji kina w wielkim centrum handlowym. Cenimy sobie narastającą w naszych uczniach atmosferę ciekawości przed rozpoczęciem spektaklu, a elegancki strój tylko podkreśla powagę sytuacji. Młodzież uczy się szacunku do aktorów i innych widzów, kultury oraz poznaje zasady, jakie budują klimat teatru.

Każda sztuka stwarza okazję do wielu rozmów, gdyż może być interpretowana przez młodego widza zupełnie inaczej niż przez dorosłego. Wspólne rozmowy i dyskusje nie tylko budują szczególną więź nauczyciel - uczeń, ale również wpływają na rozwój człowieka i poszerzają jego wiedze o świecie oraz zasób słów.
Leszek Mądzik w swoim orędziu do polskiego środowiska teatralnego powiedział: „Błogosławieństwem teatru jest nie tylko fakt, że człowiek człowiekowi przekaże swoje przeżycia, ale że wychodzi z tego spotkania wzbogacony o doświadczenia, których dotąd nie znał”.


Zapraszamy do teatru!


Kasia i Małgosia


PS Polecamy też ciekawy artykuł, w którym wymienionych zostało 7 powodów, dlaczego warto chodzić do teatru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz