czwartek, 16 stycznia 2020

List do rodziców na koniec semestru


Drodzy Rodzice!
Koniec semestru to czas podsumowań i refleksji. Powinniście Państwo pamiętać, że wśród Waszych dzieci są artyści, którzy nie pojmują matematyki, muzycy, dla których biologia  okazuje się za trudna, a przede wszystkim sportowcy, dla których sprawność fizyczna, treningi i zawody są ważniejsze od języka polskiego czy historii.

 Jeżeli Wasze dzieci mają świetne oceny to wspaniale! Oczywiście nic nie usprawiedliwia lenistwa. Ale jeśli nie… Niech nie ucierpi z tego powodu ich godność. Powiedzcie im, że nauka jest ważna, ale to tylko oceny… Powiedzcie im, że kochacie je niezależnie od wyników czy średniej. Powtarzajcie, że czekają ich ważniejsze rzeczy w życiu.

I kiedy już to zrobicie, patrzcie jak Wasze dzieci zdobywają świat. Jedna gorsza ocena nie odbierze im ani marzeń, ani talentu. Nie warto nadawać dzieciom takich imion jak leń, nieuk, niezdara, bo takimi ich uczynimy.

Wierzmy w nasze  dzieci, w ich możliwości, każdego dnia możemy dodawać im skrzydeł! Kochajcie MIMO WSZYSTKO I PONAD WSZYSTKO!

Zadanie domowe dla rodziców:
Powiedzieć głośno swojemu dziecku (nieważne ile ma lat): Bardzo Cię kocham i cieszę się, że mam takie wyjątkowe dziecko.
Powtarzać każdego dnia … – a zobaczycie Państwo cuda na własne oczy.  

KasiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz