niedziela, 17 lipca 2016

Darmowy przewodnik po poznańskich muralach, graffiti, neonach i typografii

 Na blogu pisałyśmy już o powstałych w mieście poetyckich muralach np. http://lubimyuczyc.blogspot.com/2015/10/poezja-jest-tym-co-rodzi-sie-z-zycia.html
http://lubimyuczyc.blogspot.com/2016/07/spacer-po-poznaniu.html

Okazało się, że mój kolega ze studiów - Tomasz Bombrych -  postanowił stworzyć przewodnik po poznańskich ulicznych dziełach sztuki. Na mapie „Z bliska, z daleka” zaznaczono 54 obiekty.
Można na niej znaleźć neon „Antylopa", najdłuższe poznańskie graffiti czy poetyckie murale, a także niemieckie napisy, świadczące o historii miasta. W przewodniku znajdziemy m.in. słynny trójwymiarowy mural ze Śródki, ale nie brakuje też tych mniej znanych np. typografii na rogu Wyspiańskiego i Drużbackiej, czy obrazów Gierymskiego i Malczewskiego na ul. Zielonej.
Najwięcej miejsc oznaczonych jest na Starym Mieście. Sporo jest także na Jeżycach. Ale mapka poprowadzi zwiedzających także na Łazarz, Wildę, Śródkę i Rataje. Po drugiej stronie mapy są zdjęcia wszystkich zaznaczonych obiektów i adresy. A jeśli udało się ustalić - także data powstania i autorzy.

Mapa powstała w ramach konkursu Centrum Warte Poznania. Jest już bezpłatnie dostępna w m.in. w Centrum Informacji Miejskiej, Bibliotece Raczyńskich, kinach studyjnych, CK Zamek. Można ją też pobrać na stronie zbliskazdaleka.wordpress.com

Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz