wtorek, 25 stycznia 2022

niedziela, 23 stycznia 2022

„Accantus Live 3” – kolejne marzenie spełnione!


Wszystko zaczęło się od oczarowanego musicalami Bartka Kozielskiego, który postanowił w piwnicy swojego domu stworzyć muzyczne studio. Małymi krokami Studio Accantus rozrastało się o nowych artystów i odniosło niebywały sukces.

wtorek, 18 stycznia 2022

Seriale na ferie

 

Choć ferie u mnie są wyjątkowo pracowite (nadrabiam zaległości w dokumentach, sprawdzam próbne egzaminy, czytam lektury) to udało mi się obejrzeć już dwa netflixowe miniseriale.  Nie są to wielkie arcydzieła, ale muszę przyznać, że nieraz  zbiły mnie z tropu i czekałam na dalszy rozwój wydarzeń.

środa, 12 stycznia 2022

Argumentacja w zaproszeniu/ogłoszeniu


Z moich obserwacji jako egzaminator jasno wynika, że uczniowie często tracą punkty nie ze względu na sam brak umiejętności napisania zaproszenia czy ogłoszenia, a na nieumiejętność sformułowania argumentów niezbędnych do realizacji egzaminacyjnego zadania.

sobota, 8 stycznia 2022

Pamiętnik Zosi Bobrówny…

 

Czytali dziadkowie, rodzice, czytają nasze dzieci w podręczniku do klasy piątej, my - nauczyciele po raz kolejny razem z nimi, szukając nowego pomysłu na ten tekst i związaną z nim lekcję.

czwartek, 6 stycznia 2022

„Świteź” w nowoczesnym wydaniu


Tym razem polecam animację Kamila Polaka do ballady „Świteź”, która może być dla uczniów ciekawym urozmaiceniem lekcji dotyczących twórczości Mickiewicza w szkole średniej.