wtorek, 31 października 2017

Fenomen warszawskiego rapera – Taco Hemingway w Poznaniu

Myślałam, ze będę najstarsza na widowni, okazało się, że jest wielu rodziców, którzy przyszli ze swoimi nastolatkami zobaczyć i posłuchać rapera w myśl zasady: lepiej mieć oko na wszystko.

sobota, 28 października 2017

Rady dla młodego nauczyciela: Więcej słuchaj, mniej mów!

Jak my lubimy dominować, przewodzić,  popisywać się swoją wiedzą… Wtedy mamy wszystko pod kontrolą, wtedy tworzymy iluzję porządku i uwagi. Co się dzieje z naszymi uczniami? Oni czasami próbują przejąć ciężar lekcji na siebie, zadają ciekawe pytania, wypowiadają się, ale z czasem machają rękoma i oddają nam pole.

piątek, 27 października 2017

Nauka przypadków w klasie 4 – bank pomysłów

Nauka przypadków, a zwłaszcza prawidłowa odmiana rzeczowników może sprawiać kłopot. W tym roku postanowiłam trochę inaczej opracować to zagadnienie.

środa, 25 października 2017

Jan Kochanowski na facebooku

Nowa podstawa programowa zakłada znajomość (powiedziałbym nawet, że dokładną) biografii znanych polskich twórców. Jak sprawić, by zainteresować faktami z życia osób żyjących kilka epok temu? Założyć danej osobie profil  na portalu społecznościowym!

sobota, 21 października 2017

czwartek, 19 października 2017

Debiut pisarski – realizacja marzeń

Zawsze cieszy sukces absolwenta. A tym bardziej sukces związany z  debiutem pisarskim. Nie mogło być inaczej – zorganizowałyśmy spotkanie autorskie!

sobota, 14 października 2017

niedziela, 8 października 2017

Teatr Muzyczny rządzi! „Nine” to musical przez duże M!

Kasia: Kolejny raz Teatr Muzyczny udowodnił, że zna się na swojej robocie! Tym razem sięgnął po popkulturowy klasyk - słynny broadwayowski „Nine”. To musical Arthura Kopita (libretto) i Maury Yestona (muzyka i słowa piosenek) inspirowany filmami „Osiem i pół”, „Miasto kobiet” i „Casanova” a poniekąd także biografią włoskiego reżysera.

piątek, 6 października 2017

Literacki Nobel dla Kazuo Ishiguro

Tegoroczny laureat literackiego Nobla, japońsko-brytyjski pisarz Kazuo Ishiguro, autor „Okruchów dnia”, „Nie opuszczaj mnie”, „Pejzażu w kolorze sepii”. Szwedzka akademia doceniła twórcę ekranizowanego, którego książki krążą w kręgach popkultury. Dla wielu to znowu, po Bobie Dylanie, dość kontrowersyjny werdykt.