sobota, 30 lipca 2022

Ciekawostki o puzzlach

 

Puzzle przeżywają renesans i trudno się dziwić. Układanie ich poprawia samopoczucie, pozwala się zrelaksować i uwalnia stres. Może też być świetną rozrywką na wakacje (i nie tylko!) dla całych rodzin.

czwartek, 28 lipca 2022

Audioteka – przyjemna alternatywa na wakacyjne dni


Spotkanie literatury i teatru dzięki Audiotece to niezmiernie ciekawy pomysł na kontakt ze sztuką słowa. W ofercie Audioteki mamy szereg dzieł przygotowanych  ogromnym wkładem pracy reżysera i aktorów.

niedziela, 24 lipca 2022

„Tamara Łempicka - kobieta w podróży” – wystawa prac artystki w Lublinie


„Życie jest jak podróż. Spakuj tylko to, co najbardziej potrzebne, bo musisz zostawić miejsce na to, co zbierzesz po drodze.”

Tamara de Lempicka

Wystawa prac Tamary Łempickiej - ikony XX – lecia to jeden z powodów, dla których na wakacyjny kierunek wybrałam wschód Polski.

Pierwszą w Polsce tak dużą wystawę prac artystki otworzono w Muzeum Narodowym w Lublinie 18 marca, w dniu 42. rocznicy śmierci artystki.

czwartek, 14 lipca 2022

Ulicami Nowego Jorku…

 

Czy są książki, które potrafią przenieść nas w inne miejsce, zagwarantują zapach ulicy, smak kawy kupionej w drodze do pracy, smagania wiatru czy krople deszczu na skórze?

Zdarzają się bardzo rzadko. Ale ta z pewnością do nich należy. Zasiliła moją biblioteczkę poświęconą  Nowemu Jorkowi i od pierwszego kontaktu potwierdziła przeczuwaną przeze mnie genialność.

poniedziałek, 4 lipca 2022

Spacerkiem po Poznaniu...

 

Garbary 47 i Galeria w Bramie. Mały przystanek w  drodze, chwilka odpoczynku i refleksji. Wystawa fotograficzna: „Jesteśmy z Wami. Poznaniacy Ukraińcom”.

sobota, 2 lipca 2022

Wyniki egzaminu

 

Przeanalizowałam te wszystkie słupki, wykresy, staniny, procenty, punkty. Zapoznałam się z wynikiem każdego mojego ucznia. I kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że wynik to tylko cyfra. Pod każdym wynikiem kryje się młody człowiek, dla którego napisanie egzaminu było koniecznością, przymusem, traumą, stresem. Jestem pewna, że niewielu z nich potraktowało egzamin ósmoklasisty, jak wielką szansę i perspektywę na przyszłość.