wtorek, 31 maja 2016

TEATRampki

Słowo się rzekło… Trzeba dotrzymać obietnicy.

Aneta, Julka, Agata, obie Kasie, Emilka a nawet chłopcy patrzą na mnie z nadzieją i zadają po raz kolejny pytanie:

- A miała nam Pani przynieść wiersze i w ogóle te role… Robimy to przedstawienie?

czwartek, 26 maja 2016

Noc Teatrów

Teatr jest naj­ważniej­szą rzeczą na świecie, 
gdyż tam po­kazu­je się ludziom, ja­kimi mog­li­by być…
Ja­kimi pragnęli­by być, choć nie mają na to odwagi…
I ja­kimi są… 

Tove Jansson


Jedna z najlepszych imprez popularyzujących sztukę teatralną w środowisku szkolnym gimnazjów i liceów – Noc Teatrów w XXV LO im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej.

środa, 25 maja 2016

Poezja do sześcianu

Długo szukałam nowego pomysłu na interpretację poezji. Z pomocą przyszła mi inna pomysłowa polonistka (Zakręcony belfer).

sobota, 21 maja 2016

O grach komputerowych na języku polskim? Dlaczego nie!

Raz w semestrze uczniowie z moich klas przygotowują publiczne wystąpienia. Zazwyczaj dotyczyły one czytanych przez nich książek. Tym razem dałam im jednak wolną rękę, twierdząc, że mogą opisać inne teksty kultury – sztukę teatralną, piosenkę, reklamę, a nawet… grę komputerową.

czwartek, 19 maja 2016

Analiza SWOT

 Analiza SWOT wzięła się z zarzadzania, biznesu, marketingu. Szybko okazało się, że jest nie tylko przydatna w ocenie placówki edukacyjnej, ale niezwykle pomocna w porządkowaniu każdego materiału problemowego.

niedziela, 15 maja 2016

System edukacji w Grecji

Poznań, 15.05.2016r.

Droga Małgosiu,

dziękuję za opiekę nad moją klasą w czasie mojej nieobecności. Wymiana w ramach programu Ersmus+ to wspaniała przygoda. Przy okazji dowiedziałam się, jak wygląda system edukacji w Grecji.

Ludzie (nadal) listy piszą...

Poznań, 13 maja 2016 roku
Droga Kasiu,

pod Twoją nieobecność, nie mogłam zostawić humanistów z klasy drugiej na pastwę losu i złożyłam im, dzięki pomocy Dyrekcji, niezapowiedzianą wizytę. Nie poszłam z pustymi rękami, tylko z ciekawym materiałem do dyskusji.

sobota, 7 maja 2016

Wspomnienia maturalne

Zapraszamy do lektury naszych maturalnych wspomnień:)

„Bajki w zielonych sukienkach”

Dawno nie czytałam wraz ze swą córka tak uroczych, bezpretensjonalnych, lekko napisanych i mądrych opowieści. „Bajki w zielonych sukienkach” Anny Mikity to lektura zaproponowana klasie II szkoły podstawowej i zjednoczona  z podręcznikiem „Nasza szkoła”, gdzie idealnie wpisuje się w problematykę ekologiczną.