wtorek, 31 marca 2020

Dziecięca kartka z pamiętnika z czasów koronawirusa


Nauczanie zdalne to teraz nasza rzeczywistość. Godziny przed ekranem komputera, przygotowywanie zadań, materiałów, tłumaczenie, sprawdzanie, odsyłanie. Nikomu nie jest łatwo – nauczycielom, rodzicom, a przede wszystkim dzieciom.

niedziela, 22 marca 2020

„Udręka życia", ale nie udręka oglądania…


Małgosia: Temat  zawodu aktora fascynuje mnie do głębi, z kilku książek w księgarni zawsze skuszę się na biografię aktora, aktorki, wywiad, reportaż z planu. Uwielbiam anegdoty o pracy aktorów…

Kasia: Zawód nauczyciela wykorzystuje wiele technik teatralnych, a specjalność nauczyciela polonisty daje szansę na kontakt z tekstem dramatycznym i sztuką na żywo.

sobota, 21 marca 2020

List do moich uczniów

                                                                             Poznań, 21.03.2020 r. 
Kochani Uczniowie,
nie macie wrażenia, że żyjemy teraz jak mieszkańcy Narnii? Biała Czarownica wzięła we władanie fantastyczną krainę, o której czytaliśmy. Koronawirus przejął już właściwie władzę nad naszym światem.

piątek, 13 marca 2020

Teatr w czasach zarazy


Kasia: Teatr Nowy zrobił coś niesamowitego. Z powodu koronawirusa zamknięto w Polsce prawie wszystko, w tym teatry. Odwołano zaplanowane spektakle. Teatr Nowy postanowił (za darmo) transmitować na żywo spektakl „Stanpodgorączkowy. Bibobit/Osiecka”.

wtorek, 3 marca 2020

„Boże ciało” Jana Komasy - pogawędka polonistek


Małgosia: Oscar jest zależny od momentu, czasu, zbiegu okoliczności. Przekonali się o tym Ci, którzy byli wielkimi niedocenianymi. Przegrywali, ponieważ rok przynosił co najmniej dwa genialne filmy, dwie genialne role. W 1989 roku „Wożąc panią Daisy” zwyciężył nad „Stowarzyszeniem Umarłych Poetów” i „Urodzonym 4 lipca”… W 1998 roku „Zakochany Szekspir” wygrał z „Szeregowcem Ryanem” i wzruszającym „Życie jest piękne”…